İngilizce Öğrenmek İçin En İyi TV Dizileri

A1-A2 Seviyesi
 1. “Sesame Street” – Bu çocuklar için yapılmış bir eğitim dizisidir ve İngilizce alfabesi, sayılar, renkler ve diğer temel konuları kolay ve eğlenceli bir şekilde öğretir.
 2. “The Magic School Bus” – Bu animasyon dizisi de çocuklar için yapılmıştır ve bilim konularını İngilizce olarak öğretir.
 3. “Peppa Pig” – Bu animasyon dizisi çocuklar için popülerdir ve İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda hayat becerileri ve davranış kuralları hakkında öğretir.
 4. “Dora the Explorer” – Bu animasyon dizisi de çocuklar için yapılmıştır ve İngilizce kelime ve cümle yapısını öğretirken aynı zamanda keşif yapmayı teşvik eder.
 5. “Ni Hao, Kai-Lan” – Bu animasyon dizisi Çince ve İngilizce dilini öğretir ve Çin kültürü hakkında da bilgi verir.

B1-B2 Seviyesi

 1. “Friends” – Bu komedi dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda sosyal hayatı, arkadaşlıkları ve romantik ilişkileri ele alır.
 2. “The Office (US)” – Bu komedi dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda iş hayatı, ofis kültürü ve insan ilişkilerini ele alır.
 3. “Breaking Bad” – Bu dram dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda kriminal hayatı, aile ilişkilerini ve insanların kararlarının sonuçlarını ele alır.
 4. “House M.D.” – Bu dram dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda tıp dünyasını, hastalıkları ve insanların hayatını ele alır.
 5. “The Big Bang Theory” – Bu komedi dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda bilim, teknoloji ve insan ilişkilerini ele alır.

C1-C2 Seviyesi

 1. Game of Thrones” – Bu fantastik dizi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda krallıklar arası savaşları, aile ilişkilerini ve insanların hayatını ele alır.
 2. Westworld” – Bu bilim-kurgu dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda gelecekteki teknolojik gelişmeleri, insanların hayatını ve insan-makine ilişkilerini ele alır.
 3. The Sopranos” – Bu dram dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda kriminal hayatı, aile ilişkilerini ve insanların hayatını ele alır.
 4. Mad Men” – Bu dram dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda 60’lardaki iş hayatı, reklam sektörünü ve insanların hayatını ele alır.
 5. The Wire” – Bu dram dizisi İngilizce dilini kullanırken aynı zamanda suç dünyasını, polis çalışmalarını ve insanların hayatını ele alır.
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"